fbpx
Najpopularniejsze autorki i autorzy miesięcznika „Znak” w 2021 r.
Redakcja

TOP 20 Miesięcznika, czyli najchętniej czytane teksty z 2021 roku

Skąd się biorą problemy z parkowaniem? Co nam zrobił patriarchat? Jakie są źródła kryzysu Kościoła w Polsce i dlaczego „najśmieszniejszy żart na świecie” to „chłop przebrany za babę”? Te teksty czytaliście najczęściej na naszej stronie internetowej w 2021 r.

Wśród tematów, które przykuły szczególną uwagę naszych Czytelniczek i Czytelników, była problematyka uchodźcza, walka z kulturą patriarchatu, ale też granice żartu. Reagowaliśmy na zaostrzenie prawa aborcyjnego, poddając pod refleksję pytania o prawo do decydowania. Wśród autorów szczególnie ceniliście ks. Michała Hellera, a wśród książek „Jezusa Niechrystusa” Piotra Augustyniaka.

TOP 20 znajdziecie poniżej, a wszystkie teksty przeczytacie w Miesięczniku „Znak”:

(fot. Anna Liminowicz)

1. Parking mój widzę ogromny, Olga Gitkiewicz (luty 2021 r.)

„Najbardziej popularna gra planszowa w Polsce jest też grą miejską. To uniwersalna strategiczna gra interaktywna przeznaczona dla jednej osoby albo dla wielu. Gram w nią czasem, niechętnie, mam słabe wyniki.

Mechanika rozgrywki jest prosta, chodzi o to, żeby zająć pole na planszy – umownie nazywa się je miejscem postojowym. Teoretycznie to pole wyznaczone, służące do odstawienia pojazdu, w praktyce obszar wyznaczony wzrokiem i potrzebą chwili”.


fot. Krzysztof Wojciechowski/Forum

2. Kilka uwag o Kościele w okresie pandemii, ks. Michał Heller (marzec 2021 r.)

„Po upadku komuny przewidywałem, że laicyzacja dotknie Polskę. Myliłem się, gdyż przypuszczałem, że to nastąpi szybko. Nastąpiło ze znacznym opóźnieniem. Napięcia narastały nieubłaganie, stopniowo i podskórnie, a teraz nastąpił wybuch”.


3. Bawi cię to?, Jan Jęcz  (październik 2021 r.)

„Na większość pytań dotyczących humoru w Polsce próżno szukać rozstrzygających odpowiedzi, ale przynajmniej jedno jest pewne: najśmieszniejszy żart na świecie to chłop przebrany za babę. To ironiczne stwierdzenie nie tak dawno jeszcze traktowane było jak prawo natury”.


fot. archiwum własne autora

4. Twój koszyk jest pusty, Filip Springer (listopad 2021 r.)

Chcesz przeczytać artykuł do końca?

Zaloguj się, jeden tekst w miesiącu dostępny bezpłatnie.

Zaloguj się