- Wkurzam się razem z wami, ks. Grzegorz Strzelczyk w rozmowie z redakcją „Znaku” (wrzesień 2019 r.)
„Jestem za tym, żeby głośno wyrażać niezadowolenie. Jeśli jakiś biskup ośmieli się powiedzieć coś krytycznego o Radiu Maryja, to będzie miał od razu tonę listów z pretensjami i urywające się telefony. A w innych przypadkach takich protestów nie ma”.
2. Sprzężenie zwrotne, Bogdan i Natalia de Barbaro w rozmowie z Elżbietą Kot (kwiecień 2019 r.)
„Poza opisem i oceną jest jeszcze spojrzenie sięgające głębiej i dostrzegające miłość. Gdyby ludzie zobaczyli i poczuli całą miłość, którą dostali, lepiej lub gorzej okazaną, to świat byłby lepszym miejscem”.
3. Nie wyrażamy solidarności z krakowskim metropolitą, Dominika Kozłowska (październik 2019 r.)
„Nie wyrażamy solidarności z krakowskim metropolitą. Nie wyrażamy solidarności z żadnym z biskupów ani z żadnym z katolików duchownych czy świeckich, gdy posługują się mową nienawiści, pogłębiają podziały, wykluczają i ranią ludzi, gdy przyczyniają się do powiększenia cierpienia i dramatów w rodzinach”.
4. Siedzę na kupie gruzów, Magdalena Smoczyńska w rozmowie z Mateuszem Burzykiem (grudzień 2019 r.)
„Gdy zdarzało mi się być na mszy, to podczas Credo milkłam, gdy inni mówili: „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”. Nie mogłam tak powiedzieć”.
5. Jordan B. Peterson, czyli jak zarobić na kontrrewolucji, Michał Zabdyr-Jamróz (luty 2019 r.)
„Peterson dość cynicznie znalazł sobie lukratywną niszę biznesową jako jeden ze współczesnych sofistów czy zideologizowanych trenerów rozwoju osobistego. Grzechem pierworodnym zdobytej przez niego sławy jest jednak nierzetelność”.